MAVİ YOLCULUK

Home

 

Allgemein

 

Routen

 

Gület Charter

 

Kabin kiralama

 

Anfrage

 

Fragen

 

 

Bu rüya tatili için bir tekne sahibi olmanız gerekmiyorDeğerli Türkçe sayfaları ziyaret eden dostlar.
Sayfalarımızı tercüme etmekle meşgulüz.
Tabiiki biraz zaman aliyor. Arayıp bulamadı cevabını bulamadığınz bir konu varsa şimdilik ingilizce sayfamıza bir göz atınız

Ingilizce Anasafa

 

Mehr zum Thema
Blaue Reise

Kabinencharter,
alles Weitere hier


Vollbootcharter,
alle Gulets hier


Cevat Sakir, Erinder der Blauen Reise

Bootsbau in Bodrum

Anfrageformular

Essen & Trinken
an Bord


Fragenkatalog

Unsere Routen für Kabinencharter

8 Tage /7 Nächte
Bodrum - Gökova Golf

Bodrum - Griechld.
(Kos & Simi Inseln)


Marmaris - Fethiye

Marmaris - Griechld. (Rhodos & Simi Inseln)

Göcek - Fethiye

Fethiye - Marmaris

Fethiye - Kekova

4 Tage/3 Nächte

Fethiye - Olympos
Olympos - Fethiye
Marmaris - Fethiye
Fethiye - Marmaris


Blue Cruise Dia ShowBLUECRUISE.ORG ist
ansässsig in Bodrum und versteht sich als Mittler zwischen dem Urlaubssuchenden und Bootseigner. Die hier vorgestellten Schiffe sind von uns begutachtet und als zuverlässig und seriös ausgewählt worden.


Karlheinz Klueter
Tel.:(+90 252) 319 6839
Fax:(+90 252) 319 6840


Das Gökova Segelrevier

Neu: interaktive Karte der Segelgebiete für die Blaue Reise


Dodekanes Inseln

Neu: Karte der Dodekanes Inseln in Griechenland

Gruppen
Wenn Sie "unter sich" sein wollen, stellen Sie selbst eine Gruppe aus Freunden, oder Bekannten zusammen, dann gehört das Boot Ihnen ganz allein. So eine Blaue Reise ist auch ein guter Tip für Sportvereine. Ab 10 Personen
reservieren wir Ihnen ein Schiff zu Sonderpreisen und berücksichtigen auch Ihre eigenen Routenwünsche.
Gület Schnäppchenpreise
traditionelle Holzschiffe - immer eine Augenweide

 

Gulets, immer eine Augenweide


Son yıllarda ülkemizde de tanınmaya başlayan yeni tatil anlayışı “ MAVİ YOLCULUK” nedir diye merak ederseniz, sadece özgürlüğe ve maviye yelken açmak dememiz yeterli olacaktır. Ya da, sahil şeridimizde bulunan güzel koylar arasında, tabiatın içinde seyir etmek, denizin renginin tam size göre olduğunu düşündüğünüz koyda durmak ve yüzmek, gün batımını masanıza servis edilebilecek en taze balıkla karşılamak, sabah gün doğumunda güvertede sonsuz sessizliğe ve huzura bulanmak diyebiliriz. Kısaca kalabalıktan ve gürültüden uzak, doğanın içinde geleneksel ahşap bir tekne ile bambaşka ve unutulmaz bir tatil şeklidir..

Bu rüya tatili için bir tekne sahibi olmanız gerekmiyor. Denizin üstünde geçireceğiniz bu tatili size Gulet dediğimiz tekneler sağlayabiliyor. Belirli bir rotada veya kendinizin hazırlayacağı bir rotada, koydan koya gezebilir, kara bağlantısı olmayan adalara uğrayabilir, küçük balıkçı kasabalarını ve onların yakınındaki ören yerlerini gezebilirsiniz. Turizmden uzak bölgelerde bile her küçük girintiyi bilen mürettebatımız sizi ağırlamaktan memnunluk duyacak, hazırladıkları yemeklerle sizi bilinen restoranlardan bile daha çok şaşırtacaktır.

Son yıllarda “ Mavi Yolculuk” bir tatil şekli olarak ülkemiz turizmine yerleşmiş ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen talepler doğrultusunda her sene olumlu ivme kazanan bir olguya dönüşmüştür. Bugüne kadar Avustralya, Hindistan, Malezya, Kuzey ve güney Amerika, Fransa, İngiltere, Almanya ve daha adını sayamadığımız ülkelerden misafirlerimiz olmuş ve hepside memnun ayrılmıştır.

Bodrum'da ''Mavi Yol Girişimi'' üyeleri ve çevreciler, Bodrum'un bakir koylarının turizme açılmasını protesto etti. Bodrum İskele Meydanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, Bodrum'un bakir koylarının turizme açılmasını protesto için başlattıkları eylemlerine, Türkiye'den ve dünyanın farklı yerlerinden çok büyük destek geldiğini


Mavi Yolculuk için en uygun zaman nedir?
Sadece yüksek sezon aylarında değil “Mavi Yolculuk” Mayıs başından Ekim sonuna kadar Bodrum ve Marmaris koylarında yapılabilir. Ülkemizin hava şartları nedeniyle ön ve arka sezonlarda da bu bölgeler güzel ve unutulmaz bir tatil için olanak sağlar.
Yani, güneş ışınları içimizi ısıtmaya başladığında ve deniz turkuaz rengini alıp dalgaların etkisiyle hafif kıpırdadığında “Mavi Yolculuk” zamanı gelmiş demektir, ki buda yaklaşlık 8 aylık bir süredir.

Ankern in einer stillen Bucht

 

... mal wieder aktiv sein im Urlaub

 Gruplar için ideal
Bu tatil şekli tamda size göredir, eğer aileniz veya arkadaş grubunuzla baş başa kalıp birlikte eğlenmek istiyorsanız. Kendinize 6-12 kişilik (bazı tekneler 16 kişilikte olabiliyor) bir grup oluşturun ve tekne kiraladığınız süre boyunca sadece sizin ve arkadaşlarınızın olsun.


Tekneler hakkında genel bilgi
Türkiye’nin güneyinde, özellikle Bodrum tersanelerinde imal edilen bu geleneksel ahşap, motorlu yelkenliler rahat ama gene de bilinen tatil şekillerine nazaran sportiftir.
Düşünün ki yüzen bir oteldesiniz ve her kalktığınızda başka bir manzarayla uyanıyorsunuz. Seyyar olmanın herhalde en keyifli şekli olsa gerek; hem geziyor hem de cam gibi sularda yüzebiliyor, günlük hayatınızın stresini atabiliyor, kelimenin tam anlamıyla ruhunuzu dinlendirebiliyorsunuz. Teknelerin kabin sayısı 3 ila 8 arası değişebiliyor, ama iç mekanlar ve konfor anlamında çok da büyük farklılıklar olmuyor. Seyahatiniz boyunda çift kişilik konforlu bir kabinde kalıyorsunuz, her kabinin kendine ait WC ve Duşu mevcut. Son yıllarda yapılan tekne kabinleri daha geniştir, bu anlamda daha fazla yer imkanı sağlarlar, ahşap işçiliği daha itinalı yapılmış, çam yerine maun kullanılmış, kabinlere de klima konularak soğutma imkanı sağlanmıştır, ancak klimalar jeneratöre bağlı olarak günün belli saatlerinde çalışır. Genelde salonda içecek servisi için bir bar bulunur. Boş zamanlarınızı değerlendirmek içinde şnorkel, maske, palet, sörf tahtası, kano ve balık avlama malzemeleri de teknelerde bulunur.

Mürettebat genelde kaptan, aşçı ve gemiciden oluşur. Kaptanlarımız kıyı şeridinin en gizli koyunu bile bilecek tecrübeye sahiptir, aşçımız Türk mutfağı konusunda ustadır, gemicimiz ise temizlik ve servis için yapılması gereken her işi yapan kişi’dir.
Bu 3 kişiyi izlerken onların denize ve ülkemizin sahil şeridine olan sevgilerini hissedeceksiniz. Ama onlarda sizin tatiliniz sonunda tekneden ayrılmayı istemeyecek kadar dolu ve unutulmaz bir tatil geçireceğinizi biliyor olacaklar.

abends an Deck
Teknede yemek & içecek
Mürettebat sadece tekneyi kullanmak ve temizlikten sorumlu değildir, leziz yemekler yapmak ve misafirlerin rahatını sağlamakta onların en önemli görevlerinden bir tanesidir.
Sohbetli gecelerin vazgeçilmezi sadece güzel sunumlu romantik akşam yemekleri değildir. Ayışığı, uzun akşam yemeklerinde bir kadeh rakı veya şaraba eşlik ederken, küçük bir dalga, ritmi ile tekneyi hafifçe sallar ve adeta sohbete katılır.

Gezilecekler yerler
Tahmin edemeyeceğiniz kadar uygun fiyat ve seçeneklerle bu tarz bir tatili yaşayabilirsiniz. Bu tatil sizi hem özgür kılacak, hem de turizmin daha girmediği, çoğu zamanda kara ulaşımı olmayan koylara götürecektir. Genellikle tatilin ne kadar süreceğini ve rotayı misafirler belirler. Özellikle üç rota misafirlerimiz arasında çok tercih edilmekte; Bodrum’dan hareketle yüksek dağlar ve muhteşem koylarıya Gökova, Marmaris hareketle ya kuzeye Hisarönü körfezine ya da güneye kaya mezarlarıyla da ünlü Dalyan,-Kaunos üzerinden Fethiye’ye kadar. Veya Fethiye’den hareketle, aynı zamanda ışığın ülkesi diye de anılan batık kenti ve resim gibi koylarıyla ünlü Kekova’ya. Buradan ya geri dönebilir ya da Antalya’ya kadar gidebilirsiniz. Son yıllarda Bodrum veya Marmaris hareketli yakın yunan adalarına giden turlarımızda oldukça ilgi görmektedir. Törns sind zu erschwinglichen Preisen zu haben. Sie sind flexibel und bringen dich abseits vom Massentourismus zu Ecken, die von Land aus oft kaum zu erreichen sind.

Kabin kiralama veya tekne kiralama?
Tekne tatili yapmak istediğinizde iki alternatif sunulabiliyor, birinci seçenek kabin kiralayıp önceden organize edilmiş turlara katılır, tanımadığınız ama yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz insanlarla bir arada olursunuz. Bu seçenekte fiyatlar oldukça uygun olup, 290.- € ila 450.- € arasında kişi başı/hafta/tam pansiyon (sezona bağlı olarak değişir).
Kapalı gruplar genelde ikinci seçenek olan tekne kiralamayı (LİNK) tercih ediyorlar. Bu şekilde hem yabancı kişiler olmuyor hem de siz sadece kendi grubunuz ile birlikte olabiliyorsunuz. Daha önce belirttiğimiz gibi tekne kiralamada tatilin süresini ve gidilecek rotayı kaptanında önerilerini dikkate alarak siz seçebilirsiniz. Genellikle 7 günlük kiralamalar tercih ediliyor, ön ve arka sezonlarda daha kısa süreli kiralamalarda mümkün olabiliyor. Ön görüşme esnasında biniş ve iniş limanının farklı olduğu tek yön bir rotaya da karar verebilirsiniz.


Havaalanı bilgileri
Güney ege’de Mavi Yolculuğa başlayacağınız 2 önemli noktaya’da uçuş mümkündür; Bodrum başlangıçlı bir tur düşünüyorsanız Bodrum-Milas Havaalanına inmeniz, Marmaris,Fethiye veya Göcek başlangıçlı bir tur içinse Dalaman Havaalanına inmeniz daha doğrudur.
Bitte beachten Sie:
wir vermitteln keine Flüge

Bu kadar bilgiden sonra size sayfamızı incelerken iyi eğlenceler diliyoruz. Unutmayın, eğer sorunuz olursa size bir E-mail kadar yakınız.viel Spaß beim Durchblättern unserer Seiten
und wenn Sie Fragen haben - wir sind nur eine
entfernt
Home ~ Allgemeine Information ~ Wie es begann ~ Bootsbau in Bodrum ~ Dia Show
Leben an Bord ~ Essen & Trinken ~ Unsere Gulets für Privatcharter
Reiserouten ~ Das Segelgebiet ~ FAQ's
Bodrum ~ Marmaris ~ Dalyan/Caunus ~ Göcek ~ Fethiye ~ Lykien
Kabinen Charter ~ Anfrage ~ Booking terms ~ Kontakt

© pixelwork bodrum 1998-2009. All Rights Reserved.